British Council’dan ‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’

0
764
Kadın

Kapsayıcı toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin önemine her daim dikkat çeken British Council, Türkiye’deki 80.yılını da kadınların hikayelerini toplayarak ve paylaşarak kutlamayı amaçlıyor. British Council ile son 80 yılda yolları kesişen 80 kadının hikayesini bulmayı amaçlayan ‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’ projesi, her yaştan, bölgeden, ilgi ve meslek grubundan kadınları arıyor.

Güvende olmak için evde kalırken, geçmişe yolculuk yapmanın ve anılara dalmanın tam zamanı!

  • British Council ile yolunuz nasıl kesişti?
  • British Council sizi nasıl etkiledi?
  • British Council hayatınızı bir şekilde değiştirdi mi?

Belki de kütüphanesinin bir üyesiydiniz, programlarından birine katıldınız ya da bir proje ortağıydınız, veya IELTS sınavınızı Türkiye’deki British Council aracılığıyla aldınız…

Tüm seslerin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz ve hikayeniz ne olursa olsun, duymak istiyoruz. Yolları British Council ile kesişen tüm kadınların hikayelerini isterlerse fotoğrafları ile birlikte, 30 Haziran Salı gününe kadar sosyal medya hesaplarından #80Yıl80Kadın etiketiyle paylaşmalarını veya web adresinde yer alan form aracılığıyla iletmelerini istiyoruz.

‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’ projesi kapsamında toplanan hikayeler, British Council Türkiye’nin web sitesinde ve sosyal medya platformlarında paylaşılacak.

Önceki İçerikGüler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin hikayesini “Bir Üniversite Var Ederken” Kitabında Anlattı
Sonraki İçerikBu, Tersten Yaşanan Bir Aşk Hikâyesidir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here