Biraz Acıyabilir : Bir Doktorun Anıları

0
98

” Biraz Acıyabilir “, eski doktor Adam Kay’in bitmek bilmeyen günler ve uykusuz gecelerde gizlice kaleme aldığı anılarından oluşuyor. Bala Konuşkan’ın Türkçeye çevirdiği eseri Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım Bülteninden

97 saatlik mesailere hoş geldiniz.

Burada ölüm kalım meselelerine biz karar veriyoruz.

Ayrıca çeşitli vücut sıvılarının devamlı üstünüze sıçramasına hazır olun.

Tabii tüm bunlar karşılığında bir otopark sayacından daha az para kazanacağınızı da unutmayın. Arkadaşlarınızla ve yakın ilişkilerinizle vedalaşın.

Bir doktorun hayatına hoş geldiniz.

Uykusuz Gecelerde Kaleme Aldığı Anılar

Dikkat! Biraz Acıyabilir

Biraz Acıyabilir, eski doktor Adam Kay’in bitmek bilmeyen günler ve uykusuz gecelerde gizlice kaleme aldığı anılarından oluşuyor. Olan biteni sansürsüz bir dille anlatan Kay, hastanedeki yaşamın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Alabildiğine komik, bir o kadar da üzücü ve ürkütücü bu günlüklerin etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.

“Cesaretlendiren ve kahkahaya boğan itiraflar… Tam da sağlık sisteminin geleceği hakkında endişe duyulduğu anda, Kay’in tüm ayrıntılarıyla aktardığı olaylar, sadece güldürmeyecek aynı zamanda doktorlar için de tahrik edici bir bildiri olacak.”

— Financial Times

 

“Beni hem ağlatıp hem de güldüren nadir kitaplardan biri.”

 Ian Rankin

 

“Hem güldürdü hem ağlattı. Adam Kay’in kitabı, hastaların hayatları arasında zikzak yaparken, umutsuzluk, hastalık ve ölüme yakın çalışmanın verdiği acı ve keyfi, benim şimdiye dek hiç görmediğim bir anlatımla sunuyor.”

— Prof. Clare Gerada MBE, Genel Pratisyenlik Kraliyet Koleji eski bölüm başkanı

 

“Acı ve komiklik, şaşırtıcı şekilde tümüyle iyi ve cana yakın bir şeye dönüşüyor.”

— Stephen Fry

 

“Eğer hassas bir yapınız varsa, Biraz Acıyabilir’i arkanıza yaslanarak okumanızı tavsiye ederim. Adam Kay’in neşeli ve üzücü kitabını bir solukta okudum. Bazı ifadeler öyle komik ki kahkahaya boğuluyorsunuz.”

— Daily Telegraph

Adam Kay, ödüllü bir komedyen ve senaristtir. Mitchell & Webb ve Very British Problems’ta çalışmış, öncesinde de senelerce doktorluk yapmıştır

 

 

Editör Notu : Game of Thrones hayranları 7.8 milyon tweet attı

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın