“Bir Hayal Bir Oyun” Yarışmasında Kazananlar Belli Oldu

0
621

Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 900 bin çocuğa erişen Zorlu Holding, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu anlayış doğrultusunda, çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda sonuçlar belli oldu. “Acayip Teknolojik Masallar” adlı hikayesiyle ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Elif Sude Dobra birinci olurken, ‘Emojiler Diyarı” hikayesiyle Çağla Çalova ikinci, “Tersine Dünya” hikayesiyle Ali Eren Ayaz ve “Gök Taşı Canlıları” hikayesiyle Cansu Akça üçüncülüğü paylaştılar.

Çocukların hayali tiyatro sahnesinde hayat bulacak

Üçüncü döneminde, 22 farklı şehirden toplamda 168 başvuru alan Bir Hayal Bir Oyun’da tüm hikayeler jüri üyeleri tarafından büyük bir titizlikle değerlendirildi.

Birinci seçilen ‘Acayip Teknolojik Masallar’ isimli hikaye, Zorlu Çocuk Tiyatrosu yönetmeni Gaye Cankaya ve ekibi tarafından oyunlaştırılarak Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun 2021 programı kapsamında Zorlu PSM’de ve Anadolu turnesi kapsamında çeşitli illerde sahnelenip, çocuklarla buluşacak..

Öte yandan, dereceye giren ilk üç hikaye ödüllendirilirken, ilk 15’e giren hikayelerin tümü ise bir kitapta toplanarak yayımlanma şansını yakalayacak.

Jüri değerlendirmeyi online ortamda gerçekleştirdi

Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’na Türkiye’nin dört bir yanından yapılan başvuruların değerlendirildiği jüri toplantısı bu yıl, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez online olarak gerçekleştirildi. Jüri üyeleri; online ortamda gerçekleştirdikleri toplantıda çocukların hayal gücüne verilen bu desteğin çok önemli olduğuna, çocukların hayal güçleriyle ürettikleri eserlerin her zaman şaşırtacak ölçüde mükemmel, keyifli ve öğretici olduğuna dikkat çektiler.

Önceki İçerikAnkara Büyükşehir Belediyesi Youtube Kanalı Üzerinden Yazarlık Eğitimi Başlattı
Sonraki İçerik24.Uluslararası Ankara Caz Festivali Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here