Attila İlhan Ödülleri için başvurular başladı

0
24

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı. Şair, yazar veya yayın evi sahipleri başvurularını 15 Haziran’a kadar yapabilecek

Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından, Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl dördüncüsü düzenlenecek. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle gerçekleştirilen 4’üncü Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’ne şairler, yazarlar ve yayın evi sahipleri 15 Haziran’a kadar başvurulabilecek.

İlhan ailesi tarafından 2008 yılında kurulan Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nca düzenlenen Attila İlhan Edebiyat Ödülleri yarışmasına 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlarının ilk roman ve ilk şiir kitapları katılabiliyor.

Yarışmayla amaçlanan ise Attila İlhan’ın her eserinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserlerin desteklenmesi olarak açıklanıyor.

Başvuru nasıl yapılacak

Yarışmaya katılacak şair, yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olunduğunu belirten (Attila İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) imzalı bir yazı ile 10 nüsha kitaplarını, 15 Haziran Cumartesi günü akşamına kadar Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu- 34433 İstanbul adresine teslim etmeleri gerekiyor. Ödül kazanan eserler ise, Seçiciler Kurulların değerlendirmesinin ardından 2019 Kasım ayı içinde açıklanacak.

Onursal Başkanlığını Doğan Hızlan’ın üstlendiği Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’ne yapılan başvurular, iki ayrı jüri tarafından değerlendirilecek. Mehmet Eroğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Seval Şahin ve aile adına Ali Cem İlhan’dan oluşan Roman Seçici Kurulu Selim İleri’nin başkanlığında, A. Ali Ural, Haydar Ergülen, Adnan Özer ve aile adına Kerem Alışık’tan oluşan Şiir Seçici Kurulu ise Metin Celal başkanlığında toplanacak.

Kaynak: www.habertürk.com.tr

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın