Enno ya da Asfalttaki Karahindiba’nın Yazarı Astrid Frank’tan Yepyeni Bir Roman!

0
1335
Astrid Frank

Astrid Frank ’in yazdığı, Regina Kehn’in resimlediği, akran zorbalığına maruz kalan bir çocuğun duygu durumunu anlatıp bir arada yaşamı savunan Görünmez UliSemra Pelek’in çevirisiyle, Kırmızı Kedi Çocuk tarafından yayımlandı.

Yeni ev, yeni okul, yeni arkadaşlar ve yeni düzen üzerine eğlenceli bir hikâye kurgulayan Astrid Frank, hayattaki değişimlerin çocuklar üzerinde yarattığı kaygıyı muzip karakterler eşliğinde anlatıyor. Kalabalıklara hemen uyum sağlayamayan, kendini ifade etmekte güçlük çeken ve bu nedenle kabuğuna çekilen bir çocukla empati kurmayı sağlayan roman, kendine güvenin kişide ve çevresinde yarattığı değişimleri konu ediniyor. Regina Kehn’in desenleriyle boyutlanan kitap, bir arada yaşamı savunuyor.

Uli sayıları çok seviyor. Evden okula kaç adım attığını, apartmandaki pencereleri, merdiven basamaklarını, her şeyi sayıyor. Okulun ilk günü, sınıf arkadaşları Uli’ye lakap takınca o da kendisini bir başına kalmış hissediyor. Ta ki sınıfa bir Uli daha gelene kadar. Çünkü, bir Uli, bir Uli daha iki Uli ediyor! 

Önceki İçerikMurat Şeker : “Benim işim Karakter Yaratmaktır”
Sonraki İçerikKaan Sekban ‘Tebrikler Kovuldunuz’un Yeni Baskısıyla İnkılâp Kitabevi’nde…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here