Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

0
634
kısa film

Bu yıl, 31. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında, “Ankara Hikâyesini Bekliyor” çağrısıyla açılan belgesel ve kısa film yarışması sonuçlandı. Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve 31. Ankara Uluslararası Film Festivali iş birliğiyle gerçekleştirilen kısa film yarışmasında, yönetmenliğini Yasin Semiz’in üstlendiği, “Asfaltın Altında Dereler Var!” belgeseli VEKAM Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve 31. Ankara Uluslararası Film Festivali işbirliğiyle gerçekleştirilen ve bu yıl “Ankara Hikâyesini Bekliyor” çağrısıyla açılan belgesel ve kısa film yarışması sonuçlandı. Yönetmenliğini Yasin Semiz’in üstlendiği, “Asfaltın Altında Dereler Var!” belgeseli ödüle layık görüldü. Ankara’nın kayıp derelerinin izini süren belgesel, derelerin tekrar gün yüzüne kavuşturulması için verilen mücadeleye ışık tutuyor.

10 bin TL’lik VEKAM Özel Ödülü, 10 Eylül’de gerçekleştirilen kapanış töreninde Yönetmen Yasin Semiz’e takdim edildi. “Asfaltın Altında Dereler Var” belgeseli, VEKAM Kütüphanesi ve Arşivi’nde de kaynak olarak akademik araştırmalara açılacak.

Ankara ve çevresi ile ilgili görsel işitsel belleğin zenginleştirilerek kent araştırmalarına katkıda bulunulmasına destek olmak amacıyla açılan yarışma çağrısının seçici kurulunda akademisyen Dr. İpek A. Çelik Rappas, belgesel yönetmeni Kerime Senyücel ile akademisyen Prof. Dr. Seçil Büker yer aldı.

Önceki İçerikŞeyh Bedreddin’in Hayatını ve Mücadelesini Anlatan “Hakikat” Filminin Çekimleri Başladı
Sonraki İçerik“Kitapların Denetime ve Baskıya Maruz Kalması Zihinleri Daha da Karartmaktan Başka Bir Sonuç Getirmez”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here