Ankara Büyükşehir Belediyesi Youtube Kanalı Üzerinden Yazarlık Eğitimi Başlattı

0
717

Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşların evlerinde boş vakit geçirmelerinin önüne geçmek için Ankara WEB TV’de yazarlık eğitimi ne başladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “Yazarlık Atölyesi”, her Salı ve Perşembe saat 17.00’da Ankara WEB TV ve Büyükşehir Belediyesi Youtube kanalından canlı olarak yayınlanıyor.

Söz Uçar Yazı Kalır

Başkent Tiyatroları dramaturg eğitmenleri tarafından hazırlanan Yazarlık Atölyesi, her Salı ve Perşembe günleri saat 17.00’da canlı olarak yayınlanıyor.

Yazarlık

Senaryo, oyun, dizi, film ve reklam yazarlığı gibi farklı yazım türleri ve teknikleri ile izleyenlerin evlerine konuk olan Yazarlık Atölyesi, yazarlığa ilgi duyanlara da rehberlik yapıyor.

Yazarlık mesleğini sevdirmeyi ve genç nesillere aktarmayı da hedeflediklerini belirten Başkent Tiyatroları yazarı Erdal Ozan Metin, Yazarlık Eğitimi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Hepimizin evde olduğu bu süreci nasıl verimli hale getiririz diye düşündük. Online yazarlık eğitimlerine başladık. Evde kalan insanların daha yararlı bir eğitim süreci geçirmeleri için ödevler de vereceğiz. Sanat, tiyatro, reklam ve edebiyat yazarlığı konuları üzerine konuşacağız. Haftada 2 gün online eğitim vereceğiz. Yazmaya ilgi duyan, yazarların dünyasını keşfetmek isteyen herkesi davet ediyoruz.

Düşüncelerinizi Bize Yazın