Altın Küre Ödül Töreni de Ertelendi

0
746
Altın küre

Koronavirüs salgını nedeniyle alt üst olan çekim takvimleri ve gösterim tarihleri Altın Küre’yi de vurdu. 78. Altın Küre ödülleri 28 Şubat 2021’e ertelendi.

Oscar ve BAFTA’nın ertelenmesinin ardından bir değişiklik haberi de Altın Küre’den geldi. Normal şartlarda ocak ayının ilk haftasında yapılan Altın Küre Ödül Töreni, 2021’de 28 Şubat’ta yapılacak. Bu erteleme daha önce yaşanmamış bir durumun da ortaya çıkmasına yol açtı.

Altın Küre ödülleri her yıl ocak ayının ilk haftasında yani Oscar’dan önce açıklanırdı. Fakat bu sırada Oscar oylama süreci çoktan tamamlanmış olduğundan Altın Küre’deki başarı ya da başarısızlıkların Oscar üzerinde bir etkisi olmazdı. Oysa bu yıl farklı bir durum sözkonusu olacak.

Oscar ödül töreni 25 Nisan 2021’e ertelendiği için Akademi üyeleri oylamaya 5 Mart tarihinde başlayacak. Altın Küre’de ödül alanlar belli olduktan sonra oylamanın bu durumdan nasıl etkileneceği merak konusu.

TAKVİM DAHA SONRA AÇIKLANACAK

Hollywood Yabancı Basın Birliği, hangi tarihler arasında yayınlanan film ve dizilerin değerlendirmeye alınacağının ve diğer bazı detayların daha sonra açıklanacağını duyurdu. Ödül töreninin sunucularında ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Son birkaç yıldır İngiliz komedyen Ricky Gervais’in üstlendiği sunuculuk bu yıl daha önce açıklandığı gibi Tina Fey ve Amy Poehler tarafından yerine getirilecek.

Önceki İçerikAkbank Evde Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
Sonraki İçerikBedri Baykam: Okyanuslar ve Denizler İlham Kaynağım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here