Altın Koza Film Festivali Online Olarak Gerçekleştirilecek

0
3766
Altın Koza

Adana’da 27. kez düzenlenecek olan Uluslarararası Adana Altın Koza Film Festivali heyecanı, bu yıl salgın önemleri kapsamında online olarak gerçekleşecek.

Salgın önlemleri çerçevesinde konuk kabul etmeden, sadece “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması“nın yer alacağı festivalde, heyecanla beklenen ödüller 20 Eylül’deki törenle sahiplerine verilecek. Ulusal Uzun Metraj Film ve Ulusal Öğrenci Kısa Film yarışmaları kapsamında bu yıl 18 kategoride 465 bin lira ödül dağıtılacak.

40 Eser Arasından Seçildiler

Festivalde, 40 eser arasından seçilen yönetmen Anıl Gelberi‘nin “Plaza”, Barış Hancıoğulları‘nın “Yeniden Leyla”, Ercan Kesal‘ın “Nasipse Adayız”, Fatih Özcan‘ın “Mavzer”, Faysal Soysal‘ın “Ceviz Ağacı”, Gökçin Dokumacı‘nın “Kuyudaki Taş”, Hacı Orman‘ın “Körleşme”, Leyla Yılmaz‘ın “Bilmemek”, Onur Ünlü‘nün “Topal Şükran’ın Maceraları” ve Umut Evirgen‘in “Ben Bir Denizim” filmleri, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nda yarışacak.

Festivalin, jüri başkanlığını oyuncu Füsun Demirel‘in üstleneceği, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay‘ın jüri üyesi olarak yer alacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, 200 bin liralık “En İyi Film”, 100 bin liralık “Yılmaz Güney”, 50 bin liralık “En iyi yönetmen”, 30 bin liralık “En iyi senaryo” ile “En iyi kadın oyuncu”, “En iyi erkek oyuncu”, “En iyi müzik”, “En iyi görüntü yönetmeni”, “En iyi sanat yönetmeni”, “En iyi kurgu yönetmeni, “En iyi yardımcı kadın oyuncu”, “En iyi yardımcı erkek oyuncu”, “Umut veren kadın oyuncu” ve “Umut veren erkek oyuncu” ödülleri verilecek.

Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmlerden, en iyi belgesel film, en iyi canlandırma film, en iyi deneysel film ve en iyi kurmaca film dallarında da 10’ar bin lira dağıtılacak.

Festivalin 27’ncisi Gerçekleştirilecek

Festival Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Timuçin,  “Altın Koza” adına üç yıl önce kavuşan ve 1969’dan bu yana çeşitli aralıklarla sürdürülen festivalin bu yıl 14-20 Eylül tarihlerinde 27’ncisini gerçekleştireceklerini söyledi.

Önceki İçerikdr.com.tr’de 20. Yıla Özel Sürprizler Müşterleri Bekliyor
Sonraki İçerik49. Orhan Kemal Roman Armağanı’ın Kazanan Ayhan Geçgin, Ödülünü İmamoğlu’ndan Aldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here