Ali Sparkes’ın Ödüllü Kitabı Donmuş Zaman Raflarda

0
23

Ali Sparkes‘ın Blue Peter Yılın Kitabı ödülü sahibi, çocuklar için macera dolu kitabı Donmuş Zaman, Fügen Yavuz‘un çevirisiyle Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları‘ndan çıktı. Fantastik maceraseverlerin bir solukta okuyacağı kitap raflardaki yerini aldı.

Donmuş Zaman

1956…
Polly ile Freddy babalarının deneylerine yardım etmeye alışkınlardı. Özel kapsüllerde dondurularak birkaç günü kaçırmayı ya da tuhaf bir sığınakta yaşamaya çalışmayı pek dert etmiyorlardı. O gün de deneye şikayet etmeden katılmışlardı. Sonuçta babaları bir saat sonra onları uyandıracaktı, yani endişe etmeye gerek yoktu…

Günümüz…
Ben ve Rachel ailelerine ait eski kır evinde yaşıyor, köydeki okula gidiyorlardı. Yaz tatilinde anne ve babaları turneye gidince, onlara bakmak dayılarına kalmıştı. Çılgın bir bilim insanı olan dayıları, bütün zamanını laboratuvar olarak kullandığı çatı katında geçiriyor ve çoğu zaman yemek yemeyi bile unutuyordu. Ben ve Rachel kendilerine bakmaya alışkınlardı ve televizyon seyredebildikleri ya da dışarı çıkabildikleri sürece tatil iyi geçiyor sayılırdı. Ancak bitmek bilmeyecekmiş gibi görünen yağmur başlayınca her şey kötüye gitti. Uydu anten kırıldı, televizyon patladı ve evin çevresindeki arazi bataklığa dönüştü. Sonra bir gün yağmur durdu ve hemen kendilerini dışarı atan çocuklar, akla hayale gelemeyecek bir maceraya balıklama daldılar.

Ali Sparkes Hakkında

Donmuş Zaman
  • 1966 yılında Southampton, Birleşik Krallık’ta dünyaya gelmiştir.  
  • İngiliz çocuk yazarıdır.
  • Kitapları arasında Shapeshifter 5 kitap dizisi, Bu Dünyadan, Unleashed, 5 kitap dizisi, Kara Yaz, Zaman İçinde Dondurulmuş, Arzulu Düşünce, Hedef Dünya, Canavar Makineleri serisi ve S.W.I.T.C.H.
  • Kocası ve iki oğlu Jacob ve Alex ile birlikte Southampton’da yaşıyor.
Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın