Aile Bakanlığı ‘Keloğlan Ak Ülke” kitabını ‘muzır ve müstehcen’ yayın ilan etti

0
3356
Keloğlan Ak Ülke

Aile Bakanlığı, içerisinde geçen ifadeler nedeniyle Duran Yılmaz tarafından yazılan ‘Keloğlan Ak Ülke’ kitabını ‘Muzır ve müstehen yayın’ ilan etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu kararı Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete

Buna göre, Duran Yılmaz tarafından yazılan ‘Keloğlan Ak Ülke’ kitabının içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin  maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır ve müstehcen tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verildi.

Kararla birlikte söz konusu kitap “Küçüklere zararlıdır” ibaresiyle içi görülmeyen zarf veya poşet içinde, teşhiri ya da reklamı yapılmayacak şekilde sadece 18 yaştan büyüklere satılabilecek.

Duran Yılmaz kimdir?

1942’de Antalya’da doğdu. 1995’te Almanya’da vefat etti. Hikâyeci. Öğrenimini çeşitli işlerde çalışırken sürdürdü. Uzun süre Antalya’nın köylerinde öğretmenlik yaptı. Çiftçilikle de uğraştı. Almanya’da öğretmen olarak çalıştı ve orada öldü. İlk öyküsü 1972’de Yeni Dergi’de yayımlandı. Hikâyelerini  Yeni Dergi, Yeni Adımlar, Yeni Toplum, Sanat Emeği, Türkiye Yazıları, Yarına Doğru ve Öykü dergilerinde yayımladı. Yurt Yeri adlı öyküsüyle Yeni Adımlar Dergisi Hikâye Yarışmasında övgüye değer bulundu. Kışlak adlı öyküsüyle Yeni Adımlar Dergisi Hikâye Yarışmasında birincilik, Başaklar Olgunlaşırken ile 1975 Antalya Sanat  Festivali Yarışma­sında mansiyon aldı.

Önceki İçerik“Bu hayatı nasıl yaşamalıyız?”
Sonraki İçerikMahvolan yaşamlar için bir ağıt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here