Ahmet Ümit’in Yeni Romanı Berlin-Bergama Hattında Geçiyor

0
676
Ahmet Ümit

Ünlü Yazar Ahmet Ümit yeni romanını yazmaya başladığını ve romanın konusunun, Almanların 1878 yılında Berlin’e götürdükleri Zeus Sunağı ile ilgili olduğunu belirtti.

Ahmet Ümit, Gaziantep’te yayın yapan GaziantepTime isimli internet sitesine yeni romanıyla ilgili özel açıklamalarda bulundu. Ümit, yeni kitabın henüz isminin belli olmadığını belirterek,

Romanın konusu ise, Almanların 1878 yılında Berlin’e götürdükleri Zeus Sunağı ile ilgili. Yeni roman, Almanya’da Spree Nehri kenarında bulunan bir cesetle başlıyor. Sonrası yine sürprizlerle dolu

dedi.

Ahmet Ümit ’in 28. Kitabı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını dolayısıyla evde kalarak, yeni romanına yoğunlaşan Ahmet Ümit’in yeni romanı 28. Kitabı olacak. Salgın günlerini evinde ve en verimli şekilde geçirmenin çabası içinde olduğunu belirten Ahmet Ümit, ulaşımla ilgili kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte yeni romanı için sık sık Berlin ve Bergama arasında mekik dokuyacağını söyledi. Bugüne kadar 27 kitabı yayınlanan ve eserleri 28 farklı dile çevrilen Ahmet Ümit’in kitapları ülkemizde ve dünyada 5 milyonun üzerinde satıldı. Ahmet Ümit’in eserlerinden opera, filmler, diziler, tiyatrolar ve radyo tiyatroları yapıldı.

Turistlerin İlgi Odağı


Berlin’e Götürülen Pergamon Zeus Sunağı

Ahmet Ümit’in yeni romanının konusunu oluşturan Zeus Sunağı  günümüzde Berlin’de bulunan Pergamon (Bergama) Müzesi‘nde sergilenmekte ve her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Bergama Zeus Sunağı, İzmir’in kuzeyinde bulunan günümüzde Bergama olarak anılan antik Pergamon şehrinde Pergamon Krallığı’nı yöneten Attalos hanedanı tarafından MÖ 2. yüzyılda yaptırılmış anıtsal dinsel bir yapıdır.

Önceki İçerikHarry Potter’un Yazarı J.K. Rowling 1 Milyon Sterlin Koronavirüs Bağışı Yaptı
Sonraki İçerikAkbank Evde Kısa Film Yarışması Kısa Filmlerinizi Bekliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here