Adalet Bakanlığı’ndan ‘Önce Adalet, Önce İnsan’ Sloganıyla Kısa Film Yarışması

0
3303
Adalet Bakanlığı 'Önce Adalet, Önce İnsan' sloganıyla kısa film yarışması düzenliyor.

Adalet Bakanlığı “Önce adalet, önce insan!” sloganıyla kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmaya Türkçe dışındaki dillerle başvuracaklar için Türkçe altyazı kullanılması şartı bulunuyor.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, “Aslolan tutuksuz yargılamadır, tutukluluk istisnadır” diyerek Türkiye’deki adalet sisteminin işleyişi ile ilgili yaptığı açıklamalar tazeliğini yitirmemişken, bakanlık bugün de “Önce adalet, önce insan!” sloganıyla kısa film yarışması düzenlediğini duyurdu.

Adalet, vicdan, hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi kavramların sinemanın özgün diliyle ortaya konulması amacını taşıyan yarışmaya son başvuru tarihi 28 Şubat 2021 olan açıklandı.

YABANCI DİLDE FİLMLER DE KATILABİLİYOR

İsteyen herkesin katılabileceği yarışmanın sonuçları 30 Nisan 2021’de açıklanacak.

Kısa film yarışmasına katılacak kısa filmlerin çekimlerinin 1 Ocak 2020 tarihinden sonra yapmış olması gerekiyor. Ayrıca filmler en fazla 40 dakika uzunluğunda olmalı. Animasyon filmlerin de katılabileceği yarışmaya Türkçe dışındaki dillerle başvuracaklar için Türkçe altyazı kullanılması şartı bulunuyor.

JÜRİ BAŞKANI DERVİŞ ZAİM

Yarışmanın jüri üyeleri arasında İsmail Kılıçarslan, Murat Çeri, Mustafa Çiftci, Tarık Tufan gibi isimler bulunuyor. Jürinin başkanlığını ise ünlü yönetmen ve yapımcı Derviş Zaim yapacak.

YARIŞMA ŞARTLARI NELER?

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2021 olarak belirlenen yarışmada dereceye giren çalışmalar 30 Nisan 2021 günü kamuoyu ile paylaşılacak ve ödüller yine aynı gün verilecek. Yarışmada birinciye 50 bin TL, ikinciye 40 bin TL, üçüncüye ise 30 bin TL ödül verilecek.

Önceki İçerik‘Bir Başkadır’ büyükşehir riyası…
Sonraki İçerikMahfi Eğilmez ‘in Polisiye Romanı Inferis Ön Satışta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here