Açlık Oyunları Serisinin Dördüncü Kitabı Okuyucuyla Buluşuyor

0
851
Açlık Oyunları

Suzanne Collins’in “Açlık Oyunları” serisinin dördüncü kitabı Kuşların ve Yılanların Şarkısı, DEX etiketiyle 19 Mayıs’ta yayımlanıyor.

54 dil ve 52 ülkede 100 milyondan fazla okura, sinema uyarlamalarıyla 3 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Açlık Oyunları serisinin yeni kitabı yarın okuyucuya ulaşacak. Açlık Oyunları’nın ilk kitabı 2008’de basıldı ve büyük bir okur kitlesine ulaştı. İlk üç kitap film haline getirildi ve çekilen film gişe rekorları kırdı.

Ölümüne Dövüş Sürüyor

Onuncu Açlık Oyunları’nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent’te, on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar’a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var.

Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus’un cazibesiyle, zekâsıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar’ın galibi yapmasına bağlı.

Ama şans ondan yana değil. Coriolanus’a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka’nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus’un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete, zafere ya da yenilgiye götürebilir. Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor.

Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor.

Suzanne Collins Hakkında

Amerikalı televizyon senaristi ve roman yazarıdır. En tanınan eseri Açlık Oyunları serisidir. Seri, Açlık OyunlarıAteşi Yakalamak,  Alaycı Kuş ve son olarak Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitaplarından oluşur. Seriden dört film yapılmış ve hepsi de gişe hasılatları kırmıştır. Açlık Oyunları serisi tüm dünya da 54 dile çevrilmiştir. Yazarın pek çok çocuk ve gençlik kitabı da vardır. Suzanne Collins şu an Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitabının film senaryosunu yazmaktadır.

Önceki İçerikArter Google Arts & Culture’da!
Sonraki İçerikÖzdemir Asaf’tan Hiç Yayımlanmamış Atatürk Şiiri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here