Acının Ortasında Umudu Arayan Bir Adamın Hikayesi: Halep Arıcısı

0
2258
halep arıcısı
Halep Arıcısı

Savaşın ortasında aşkı, karanlığın ortasında cesareti, acının ortasında umudu arayan bir adamın hikayesini anlatan “Halep Arıcısı”, Ekim ayında Pena okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.  

Uzun yıllardır dünyanın güncel sorunlarından biri olmaya devam eden ve milyonlarca insanı etkileyen mültecilerin hikayesini kitabına taşıyarak bu hikayesi ile Read Simple tarafından “Yılın En İyi Kitabı” ödülüne aday gösterilen ve “Aspen Words Literary Prize” ödülünün sahibi Christy Lefteri’nin kitabı Halep Arıcısı okuyucusuyla buluşacak. Yazarın, iç savaşın hayatlarını alt üst eden insanların hikayesine odaklandığı ve dünya çapında büyük ilgi gören kitabı, Pena Yayınları etiketi ile Ekim ayında raflarda yerini alacak.

Halep Arıcısı, hayatta en büyük tutkusu arılar olan Nuri ve acının kör ettiği ressam karısı Afra aracılığıyla Suriye İç Savaşı’na insanların yüzlerini yerleştiriyor ve ruhumuzun dünya tanınmaz hale geldiğinde bile ne kadar güçlü olabileceğini unutulmaz bir dille anlatıyor. 

Kitap Hakkında Övgüler

“Uluslararası çapta büyük önem taşıyan bir roman.  Halep Arıcısı cesur, kışkırtıcı ve unutulmaz bir hikaye.” Heather Morris

“İnsanın kanını donduran bir mücadelenin tam ortasında geçen bir umut ve kurtuluş hikayesi.”

Irish Independent

“Karanlığı ve ışığı, dehşeti ve umudu, insan ruhunun gerçek gücünü anlatan bir roman.” Culturefly

“Christy Lefteri müthiş bir roman kaleme almış; zekice, düşündürücü ve herkesin bağ kurabileceği, güncel bir hikaye. Bu kitabı bütün sevdiklerime tavsiye ediyorum. Yani size de tavsiyemdir.”

Benjamin Zephaniah

“Korkuyu, kayıpları ve hayatta kalma mücadelesini anlatan Halep Arıcısı, yırtıcıların acımasızlığıyla karşı karşıyayken yabancıların merhametine sığınan mülteciler için hayatın nasıl olduğuna dair duygu yüklü, yer yer yüreğinizi paramparça edecek bir roman.”  Candis Magazine

“Christy Lefteri, insanın hayatta kalma arzusuna ve sevginin tüm zorluklara göğüs gerebilme gücüne dair çok gerçekçi, yürek burkan bir roman ortaya koymuş.” Sunday Mirror

Christy Lefteri Hakkında

Londra’da büyüyen ve Kıbrıs muhaciri bir aileden gelen  Christy Lefteri, Brunel Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık dersleri vermekte ve psikoterapi eğitimi almaktadır.  Halep Arıcısı, Lefteri’nin Atina’da Unicef destekli bir mülteci merkezinde gönüllü hizmet vermesinden sonra ortaya çıkmıştır.

Önceki İçerikErdal Öz Edebiyat Ödülü Jale Parla’ya Verildi
Sonraki İçerikKitap Cumhuriyeti’ Dijital Platformda Ücretsiz Kitap Yayımlayacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here