9 Kere Leyla, Netflix’te yayında

0
2357
Leyla
Netflix, Ezel Akay imzalı 9 Kere Leyla'yı yayımladı

Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu’nun başrollerinde yer aldığı 9 Kere Leyla bugün itibarıyla Netflix’te izleyici ile buluştu.

11 yıl aradan sonra bir uzun metraj filmle seyircinin karşısına çıkan Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı film, sosyal medyada da gündem oldu.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve 7 Kocalı Hürmüz filmlerinin yönetmeni Ezel Akay, diğer filmlerinde olduğu gibi 9 Kere Leyla‘da da oyuncu olarak yer almayı ihmal etmedi. Filmin bir diğer özelliği ise Demet Akbağ ve Haluk Bilginer, Neredesin Firuze filminin ardından ikinci kez bir Ezel Akay filminde buluşması.

Şahsiyet adlı dizideki rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Haluk Bilginer, ödülden sonra ilk anlaşmasını 9 Kere Leyla ile yaptı.

Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in yanı sıra Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy’un oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde, Koronavirüs pandemisi nedeniyle sinemalarda gösterime giremeyince, Netflix’te izleyici ile buluşacağını duyurmuştu.

‘9 KERE LEYLA’ FİLMİNİN KONUSU

9 Kere Leyla, uzun yıllar evli olan Adem ile Leyla’nın evliliklerini kurtarmak için bir evlilik terapistine gitmesini ve sonrasında yaşananları konu alıyor. Evlilik terapistleri Nergis’in Adem’in kalbini çalmasıyla başlayan macera; Adem’in gelgitlerinin nihai bir karara varmasıyla hızlanıyor. Adem, Leyla’yı öldürmek ve Nergis’le olmak için bir plan yapar. Fakat Leyla’yı öldürmesi için 9 farklı girişimde bulunması gerekecektir.

Önceki İçerikKültür ve Turizm Bakanlığı’ndan sanatçılara 1000’er lira
Sonraki İçerik5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde Gönüllülerin Önündeki Sorunlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here