8. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerinin sahipleri belli oldu

0
954
tiyatro

Yılın En İyi Oyunu” ödülünü “Ter“, “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülünü ise Alican Öztürk aldı. Tiyatro Pera, 8. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri’nde 2 ayrı ödüle layık görüldü. Lynn Notage‘ın yazdığı Ter isimli oyun, “Yılın En İyi Oyunu” ödülünü alırken eserdeki performansı ile Alican Öztürk de “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülüne layık görüldü.

Yıl boyunca en çok izlenen oyunlardan biri olmayı başaran Tiyatro Pera ekibinin sahnelediği Ter, 8. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri’nde, 2 dalda ödüle layık görüldü. 2019 – 2020 sezonunda, Tiyatro Pera‘da sergilenen “Ter” adlı oyun “Yılın En İyi Oyunu” ödülünü alırken, eserin en genç oyuncusu Alican Öztürk de “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülünü kazandı. Kurul tarafından “Yılın En İyi Oyunu” olarak değerlendirilen Ter, Lynn Notage tarafından kaleme alındı. Zeynep Özden‘in çevirip yönettiği oyunda, 2000’li yıllarda ABD’de yaşanan gerçek olaylardan yola çıkılarak ekonomik buhranların işçi sınıfına etkileri anlatılıyor.

alican öztürk

OSCAR ROLÜ İLE GENÇ YETENEK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Sezon boyunca kapalı gişe sahnelenen ve adından çok söz ettiren oyuna Koronavirüs Salgını (Covid19) nedeni ile ara verilmişti. Kısıtlamaların kalkması ile tekrar tiyatro severlerin karşısına çıkacak olan oyunda Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olan Alican Öztürk, performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ter adlı oyunda ilk profesyonel deneyimini gerçekleştiren ünlü ana haber spikeri ve radyo sunucusu Handan Kumaş’ın oğlu Alican Öztürk, “Oscar” rolünün kendisine şans getirdiğini, önündeki uzun yolda daha çok çalışması gerektiğini ve her geçen gün sanatın varlığı ile hayat bulduğunu da sözlerine ekledi. Başarılı performansı ile 8. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu tarafından “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülüne layık görülen Öztürk, büyük bir gurur yaşadığını ifade etti.Henüz sahiplerine verilemeyen ödüller, kısıtlamalar kalktıktan sonra gerçekleştirilecek törenle sahiplerine teslim edilecek.

Önceki İçerikUluslararası Göç Filmleri Festivali’nin tanıtımı yapıldı
Sonraki İçerikKeçiören Belediyesi Vatandaşlara 5 Bin Kitap Ulaştırdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here