3. Uluslararası Dostluk Film Festivaline başvurular başladı

0
692
Dostluk Film

4-6 Aralık 2020 tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Dostluk Film Festivaline başvurular başladı. Bu yıl Yunus Emre anısına gerçekleşecek festivalin yarışma bölümüne başvurular festival sitesinden ve Filmfreeway uluslararası sinema platformu üzerinden kabul ediliyor.

İlk iki festivalde Hindistan’dan Filipinler’e, İran’dan Amerika’ya, Brezilya’dan Suriye’ye 100’den fazla ülkeden 1500’e yakın başvuruyla büyük ilgi gören festivalde Yarışma, Kırk Yıllık Hatır, Panorama ve uzun metraj seçkilerindeki gösterimler dışında çeşitli konferanslar, söyleşiler ve atölyeler yapılacak.

BAŞVURULAR 5 EKİM’DE SON

İnsan ile evrenin ilişkisini, dostluk üzerinden doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki filmi seyirciyle buluşturmayı hedefleyen festival, en geniş anlamıyla dostluk kavramını, güncel sanatların en etkili formlarından biri olan sinema yoluyla yeniden okumayı, düşünmeyi ve hayata yansımalarını çoğaltmayı amaçlıyor.

Festival Direktörlüğünü Faysal Soysal’ın, Genel Koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı festivalde birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra, her yıl olduğu gibi Türkiye’den bir kısa film yönetmenine sonraki filmine destek için ‘Yunus Emre Dostluk Teknik Destek Ödülü’ ve bir filme de ‘Kızılay Dostluk Ödülü’ verilecek.

Festivale, 5 Ekim 2020 Salı saat 17.00’ye kadar festivalin resmi internet sitesinden ve Filmfreeway uluslararası film platformu üzerinden başvurulabiliyor.

Önceki İçerikEşsiz Edebiyat Klasiklerine “Sen de Oku” Dokunuşu
Sonraki İçerikİstanbul Modern Sinema’da Yaz Temalı Filmler Çevrimiçi Yayında”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here