27 Yıllık Kitap-lık Dergisi İlk Kez Çevrimiçi

0
5492
kitap-lık

Yapı Kredi Yayınları, 27 yıldır yayımlanan kitap-lık dergisinin Mayıs – Haziran sayısının tamamını koronavirüs salgını nedeniyle erişime açtı. Daha önce Sanat Dünyamız dergisinin son sayısını erişime açan Yapı Kredi Yayınları, şimdi de kitap-lık dergisinin Mayıs – Haziran sayısını ücretsiz çevrimiçi erişime açtı.

Eleştiriler, incelemeler, şiirler, öyküler ve yazılarıyla 27 yıldır Türkçe edebiyatında önemli bir yeri olan dergi, ilk kez çevrimiçi olarak okurla buluştu.

kitap-lık‘ın 209. sayısı Doğan Yarıcı ve İnan Çetin’le yeni romanları Hodan ve Vadi üstüne yapılan bir söyleşiyle açılıyor.

Mehmet Rifat’ın Proust yapıtlarında Baudelaire şiirinin sesini araştıran yazısı, Oğuz Demiralp’in şarkın aykırı şarkısı Furuğ’un Türkçe çevirilerini inceleyen yazısı, Robert Schild’in Stefan Zweig’ın veda mektubunun öyküsünü anlatan yazısı, Gültekin Emre’nin Sète şiir festivali günlüğü ve Fahri Erdinç’in Nâzım Hikmet’in evi üstüne yazdığı – ilk kez gün ışığına çıkan – uzun şiiri bu sayının öne çıkan başlıkları.

Derginin bu sayısında ayrıca

  • Haydar Ergülen, İzzet Göldeli, Ömer Erdem, Asuman Susam, Okan Alay, Alper Beşe, Ali Volkan Erdemir, Hakan Tabakan, Ezgi Şimşek şiirleriyle;
  • Muzaffer Kale, Zehra Tırıl, Selçuk Erez, Deniz Özbeyli, Saba Öymen, Elif Erdoğan, Dilan Dadbin öyküleriyle;
  • Taylan Altuğ, M. Sadık Aslankara, Necmi Sönmez, Erkut Tokman, Mehmet Akif Tutumlu, Ülkü Şahna, Yusuf Çağlar yazılarıyla;
  • Mert Tanaydın’ın çevirmen Hüseyin Can Erkin’le yaptığı söyleşi yer alıyor.

Dergiye ulaşmak için tıklayın…

Önceki İçerikİstanbul Müzik Festivali, Müzisyenler İçin Destek Fonu Oluşturdu
Sonraki İçerikJ.K. Rowling Yeni Kitabı Ickabog’u İnternet Üzerinden Yayınlayacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here