27. İstanbul Caz Festival Genç Cazcılar Belirlendi

0
616
27. İstanbul Cez Festivali

27. İstanbul Caz Festivali Genç Cazcılarını belirlendi. Seçilen isimler Afroloji, An Quartet, Büşra Kayıkçı, Deli Bakkal, Saynur Eren Duo Project ve Udgang Trio oldu.

Caz konserlerinde yer alacak isimlerden biri olan Büşra Kayıkçı, “Dün heyecandan finalist yazmışım ama aslında genç caz kategorisinde çalmak üzere seçildim. Kazanan diğer arkadaşları da tebrik eder, başarılar dilerim” dedi.

Vokalist olmadığını, neoklasik/minimal eserler bestelediğini belirten Kayıkçı 1990 doğumlu genç bir sanatçı. İç mimar olarak da mesleğini sürdüren Kayıkçı geçtiğimiz yıl verdiği bir söyleşide, “Tek başınıza müzik yaptığınız için ortaya ne çıktığını merak ediyorsunuz. İnsanlar dinlediğinde ne hissedecek, doğru yolda mıyım, değil miyim onları ölçmek için paylaşım yapıyorum” ifadelerini kullanarak şöyle konuşmuştu:

“Adnan Saygun’un Horon adlı eserini çok seviyorum. Piyano sadece Batı müziğine ait değil. Günümüz sanatçılarından Fazıl Say ile Tuluyhan Uğurlu’yu dinliyorum. Yeri geliyor Türk sanat ve halk müziği de dinliyorum. Babam sevdiği için lise çağlarında piyanoda Türk Sanat Müziği çalardım. Bence her enstrüman kendi fıtratında güzel. Doğu ezgilerini piyanoda çıkarmak zor. Çok geniş bir ses aralığı var. Piyanoda her sesi bulamıyorsunuz. ”

Önceki İçerikBehçet Çelik, Yolun Gölgesi’nde Yerlerinden Yurtlarından Göç Etmek Zorunda Olan İnsanları Anlatıyor
Sonraki İçerikTrump Sahne Mahşer-i Cümbüş ile Perdelerini Açtı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here