23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali de Online

0
684

23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali7-14 Mayıs tarihleri arasında #EvdeKaldık temasıyla online olarak gerçekleşecek.

Festivalle ilgili yapılan açıklamada, 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu sene festivali evden yaptığı belirtilerek,

Festival 23 yıllık tarihinde ilk kez online olarak gerçekleştirilecek. Bu senenin “Doğa” olması planlanan temasını; esasında doğadan, doğayla kurduğumuz ilişkiden bağımsız olmayan bir salgın gündemiyle “#EvdeKaldık” olarak değiştirdik. Festival, 7-14 Mayıs tarihleri arasında Uçan Süpürge Vakfı internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak. Filmleri gösterime online olarak açacağız. Hepsi son bir yılda çekilmiş ve seçici kurulun 1301 film arasından seçtiği filmler tüm dünyadan sinemaseverlerle paylaşılacağız filmler festival haftasında 2 veya 3 farklı saatte gösterilerek salgının karamsarlığı kadar ülkelerin saat farkını da aşacağız..

denildi.

Salgının bütün insanları etkilediği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Uçan Süpürge olarak bizler de en çok bildiğimiz, bize en tanıdık olandan doğru yolumuza devam edip “hepimizin sineması” ile salgının ağır örtüsünü aralayalım istedik ve evlerde kalmaya başladığımız günlerin hemen başlarında festivali online yapmaya karar verdik. Önce zorunluluk olarak tartıştığımız bu fikrin kısa zamanda bir olanak olduğunu gördük; çünkü 23. yılında Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bu kez perde sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de ve dünyada kültür-sanat çevreleri, üniversite öğrencileri, tüm dünya kadınları, sivil toplum örgütleri.. tüm dünya emektarları için açılacak. Uçan Süpürge Festivali’nin 23 yıldır evi olan sinemanın perdelerini korona günlerinde “hepimiz” için “hepimizin” filmleriyle açık tutmak bizim de bugünlerden yarınlara bırakacağımız bir iz olur belki de!

Önceki İçerik24.Uluslararası Ankara Caz Festivali Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerik17. TÜRSAK Geleceğin Sineması’nda Finale Kalan 20 Proje Belli Oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here