2020 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri açıklandı

0
2818

Varlık dergisi tarafından verilen 2020 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl şiir dalında Ceren Biber, öykü dalında ise Esra Ersoy ödüle değer görüldü.

Varlık dergisi tarafından 1933’ten bu yana ‘edebiyatımıza yeni değerler kazandırma’ amacıyla verilen Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl şiir dalında Ceren Biber, öykü dalında ise Esra Ersoy ödüle değer görüldü.

Ceren Biber’in “Hış” adlı dosyasını ödüle değer bulan Zeynep Uzunbay, Nilay Özer, Seyyidhan Kömürcü, Ali Özgür Özkarcı ve Mehmet Erte’den oluşan şiir seçici kurulu yaptığı değerlendirme sonucu Kutay Onaylı’nın “Türkolmak” ve Uğur Can Dural’ın “Kara Gömüldü” adlı dosyalarını ise ‘dikkate değer’ gördü.

Esra Ersoy’un “Kalır” adlı dosyasını oy çokluğuyla ödüle değer bulan Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Hatice Meryem, Pelin Buzluk ve Selçuk Orhan’dan oluşan öykü seçici kurulu, Sitem Şanlı’nın “Mezar Delen” adlı dosyasını ‘dikkate değer’ gördü.

Şiir dalında ödüle layık görülen Ceren Biber, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dikkate Değer görülen Kutay Onaylı’yı ve Uğur Can Dural’ı, öykü ödülünü alan Esra Ersoy’u ve aynı dalda dikkate değer görülen Sitem Şanlı’yı tebrik ederim. Ayrıca ön elemeyi geçen arkadaşları da kutlarım.” dedi.

Önceki İçerikAhmet Rasim’in unutulan iki eseri Asabi Kız ve Sabiha okuyucuyla buluşuyor
Sonraki İçerik’50 Adımda Sağlık ve Hızlı Zayıfla’ma nasıl olur?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here